Zapytaj o wycenę
SZUKASZ PRANIA TAPICERKI MEBLOWEJ? | zamów i sprawdź jakie to proste

Jak pozbyć się plam z herbaty, kawy czy wina

Usuwanie plam z kawy

Plamy z cieczy są największym zagrożeniem dla naszych tapicerowanych mebli. W zależności od konsystencji płynu, poziomu w nim cukrów oraz barwników możemy ocenić szanse powodzenia zastosowania domowych sposobów usunięcia plam z herbaty, kawy bądź wina – przy czym czerwone wino jest zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem.

Stare domowe sposoby poradzenia sobie z nieestetyczną plamą czerwonego trunku to przede wszystkim szybka reakcja i natychmiastowe działanie. Jakie sposoby na zniwelowanie zabrudzenia mogą okazać się skuteczne?

Jak usunąć plamy z wina

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju materiału. Jeśli na tapicerowany mebel wylejemy czerwone wino, należy niezwłocznie polać plamę winem białym. Jeśli zaś nie mamy go akurat pod ręką spróbujmy z kwaskiem cytrynowym czy sodą oczyszczoną. Aby zneutralizować agresywne wnikanie barwnika w strukturę materiału niektórzy sypią nań sól, aby ta wchłonęła nieco ciecz, jednak w naszej opinii takim rozwiązaniem zmarnujemy jedynie cenny czas.

Błędem jest również nadmierne szorowanie tworzywa. W ten sposób zamiast pozbyć się plamy możemy naruszyć strukturę materiału i pogorszyć całą sytuację.

Jak usunąć plamy z herbaty

Delikatniejsze plamy z herbaty można przetrzeć wodą ze zwykłym mydłem. Natomiast trudniej pozbyć się także śladu po kawie czy napojach mlecznych, ponieważ tutaj dochodzi również aspekt zapachowy i białko, którego należy się jak najszybciej pozbyć z materiału.

Nie mamy gwarancji, że podczas pozbywania się plam z herbaty, kawy czy wina całkowicie pozbędziemy się śladów po nich. Jeżeli materiał jest delikatny i nie chcemy go trwale uszkodzić, lepiej poprosić o wsparcie profesjonalistów, którzy dysponują nie tylko odpowiedni sprzętem, ale również środkami chemicznymi dostosowanymi do konkretnego tworzywa.

Firma Clean life jest do Państwa dyspozycji. Służymy natychmiastową konsultacją, a przed podjęciem się usługi przeprowadzamy szczegółowe oględziny. Nasi Klienci mają więc pełną kontrolę nad naszą pracą i nad swoimi wydatkami związanymi z nią. Skontaktuj się z nami już dziś!

WYŚLIJ FOTO

Prześlij zdjęcie mebla Już Teraz, a my podamy dokładny koszt prania!

Napisz do mnie na Messenger Napisz do mnie na Whatsapp Napisz do mnie na Telegram

ZAMÓW PRANIE
z gwarancją jakośći na wykonaną usługę!

Najwyższa jakość prania tapicerki

ZAPYTAJ O WYCENĘ JUŻ TERAZ

Wyceny prania dokonujemy na podstawie przesłanych zdjęć mebla MMS pod numer +48 53 58 57 000, Whatsapp, Messenger, Viber lub @.